Топіарій своїми руками: гарна прикраса
Топіарій - невелике декоративне деревце. Зазвичай ним прикрашають стіл на свято, невеликі полички, застосовують для декору каміна та інших декоративних цілях. Раніше топіарієм називали невеликий сад із гарними скульптурами та підстриженими деревцями. Це було мистецтво, що прийшло до нас із Риму та Персії. Яскравий приклад того – сади Семіраміди у Вавилоні. Тепер його ще називають "європейським деревом", або як на Сході "деревом щастя". Для прикраси топіарію використовуються натуральні та штучні елементи, від цього залежить термін його служби. Правильно підібрані кольори вигідно підкреслять інтер'єр будинку і створять затишок. Також таке деревце можна подарувати друзям, близьким, знайомим. І привід завжди є: весілля, ювілей, новосілля та ін. Можливість використовувати різні матеріали робить створення такого елементу декору цікавим, легким та захоплюючим.
Як підібрати колір і які матеріали вибрати?
Для основної прикраси топіарію використовуються такі матеріали:
- натуральний матеріал з листя агави - сизаль;
- декоративна флористична трава;
- не прядена вовна;
- різні тканини;
< span style="font-size: small;">- фетр листовий;
- штучні та натуральні квіти.
Після створення основного макета, використовуються додаткові декоративні елементи - мереживні та атласні стрічки, дрібна фурнітура (бусини, гудзики, шпильки, підвіски), черепашки, гілки ліщини - корилус, декоративні гілки .
Топіарій своїми руками покрокове створення
Складові елементи топіарію - підставка або горщик, основа, стовбур і корона. Перед початком створення "дерева щастя" визначтеся з кольоровою гамою. Вам знадобляться такі інструменти - клейовий пістолет, плоскогубці, шило, ножиці, макетний ніж, шпильки, калька та маркер. Підібравши необхідні матеріали, можна приступити до створення топіарію.
1. Корона
Для її основи необхідно мати заготівлю. Основа може бути із пластмаси або пінопласту. Якщо ви використовуватимете штучні квіти або лагурус, вибирайте пінопласт. В його основу легко встромляються гілочки та надійно фіксуються. Для топіаріїв з використанням кульок, бісеру, намистин, сизалю купуйте пластмасову основу. До неї зручно кріпити елементи декору рідким клеєм. Під час формування корони деревця, першими розташовуйте великі елементи. Далі порожнечі можна заповнити декораціями меншими - невеликими квітами, листям, бусинами. Не забувайте заздалегідь прорахувати обсяг, який створять прикраси. Розмір корони повинен відповідати стовбуру та кашпо.
2. Ствол
Як основу можна використати гілочку дерева, великий простий олівець, дріт або якусь палицю. Якщо ви використовуєте дерев'яний ціпок, для міцності очистіть від кори і покрийте морилкою. Дріт або олівець можна прикрасити атласною стрічкою або обвити мотузкою. Для створення трави навколишнього дерева з'єднайте кілька шпашок разом. Надати потрібний колір можна фарбою.
3. Основа
Для фіксації композиції необхідно створити основу. Ідеальний варіант – алебастр. Його переваги – швидко застигає, недорого стоїть і згодом не тріскається. Також можна використовувати шпаклівку, гіпс або пінопласт.
4. Підставка
Як кашпо можна використовувати гарний горщик, вінтажні цебра, кухлі та інші ємності. Підбирати підставу необхідно під розміри крони та стебла. Невідповідність може призвести до нестійкості та відсутності фіксації.
Кілька корисних порад при створенні топіарію:
- колір та оформлення корони має поєднуватися з кашпо та стовбуром;
- закріплювати декорації клеєм необхідно дуже швидко, так як він застигає в протягом декількох секунд;
- "дерево щастя" має органічно вписуватися у ваш інтер'єр;
- крім квітів, що розпустилися, використовуйте бутони, це додасть свіжості;
- використовуйте квіти різної фактури;
Якщо в оформленні топіарію ви плануєте використовувати папір, наповнювач або флористичний оазис", проходьте в наш каталог і оформлюйте замовлення. Ми надаємо великий вибір, а також знижку при замовленні понад 1200.