Поради флористу-початківцю, що необхідно знати

Флористика - це мистецтво, де почуття, бажання, думки виражаються квітами, пелюстками, травами, ягодами, плодами або штучними матеріалами. Для освоєння цього виду діяльності необхідно отримати певні знання та навички. Оскільки ви новачок, спочатку визначтеся з вибором напряму.

Основні напрямки сучасної флористики

1. Декоративний

Це напрямок передбачає створення єдиної композиції, де всі елементи рівноправні. Такі букети використовуються як подарунок на весілля та інші свята, як предмет декорації інтер'єру;

2. Лінійне

У його основу береться одна яскрава, відмітна деталь і вже навколо неї формуються інші елементи. Велику популярність такі аранжування набули в оформленні весільного декору;

Такі композиції дуже повітряні, сповнені фантазії. В їх основі каркас, який не ховається за квітами. Широко використовуються для оформлення інтер'єру.

Найбільш складне. У його основі лежить використання лише екологічно чистих матеріалів - кори дерева, шишок, паличок, коріння, каміння. Таку композицію дуже складно сформувати та правильно розподілити текстури елементів.
Звичайно, хочеться опанувати всі напрямки, але спочатку фокусуйтеся на одному з них.

Необхідні інструменти

Для складання букета необхідно придбати інструменти. Рослини із щільним стеблом зрізаються квітковим секатором, а з тонким – садовими ножицями. Флористика має на увазі формування не тільки букетів, а й композицій, що фіксуються. Для цього знадобиться флористична губка. Вона буває різних розмірів, форм та кольорів. Для скріплення стебел придбайте клейовий пістолет. Для фіксації додаткового декору використовуйте флористичний дріт та шпильки.

Вибір кольорів

Зовнішній вигляд рослини – запорука успішної роботи флориста. Ознака здорових квітів - пружне здорове листя, цілі стебла, яскравий колір, гарний аромат. Вони повинні виглядати ніби їх тільки зрізали.

Матеріали для композиції

Як домінуючий елемент використовуйте яскраві та великі квіти. Вони мають стати акцентом і притягувати погляд. Далі заповнюємо порожнечі формотворчими матеріалами. Це різновиди рослин, трав без бутонів. Завершує композицію наповнювач – невеликі бутони, кора дерев, ягоди.

Правила ідеального флориста

  • - дотримуйтесь пропорцій - відповідність розміру посудини та букета;
  • - композиція повинна мати основну деталь;
  • - різні матеріали використовуються чергуючись між собою;
  • - баланс усіх рослин, який передбачає рівномірне розташування рослин з великими та дрібними бутонами;

Для новачка в цій сфері ми радимо використовувати не більше 3-х сортів рослин одночасно, але при цьому не працювати з одним. Для того щоб освоїти принцип роботи, формуйте невеликі букети.
Слідуючи всім вище перерахованим порадам, ви швидко освоїте цю професію. Головне - давайте волю своєї фантазії та почуттям. Ми бажаємо вам лише гарних композицій!